HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

DECCAL HADİSLERLE

Aşağa gitmek

DECCAL HADİSLERLE

Mesaj  odsu Bir Salı Ocak 18, 2011 7:12 pm

"Âdem (a.s.)'in yaratılışından kıyametin kopmasına kadar Deccâl'den daha büyük bir fitne yoktur" (İbn Hanbel, 4/20, 21),

"Sizden biriniz namazda oturduğu zaman dört şeyden Allah'a sığınsın ve şöyle desin: 'Allah'ım, Cehennem azabından Sana sığınırım,- kabir azabından Sana sığınırım; hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım; Mesih Deccâl'in fitnesinden Sana sığınırım" (Buhârî, Ezan, 149; Deavât, 38, 39; Müslim, Mesâcid, 128; Zikir, 48-52;: Tirmizî, Deavât, 76, 132; Nesâî, İstiâze, 49-51; Muvatta', Kur'an, 33)

Deccâl, Rablik iddiasında bulunmuş ve insanların imtihana tâbi tutulduğu bazı şüpheler ortaya koymuştur. O kadar ki (onun etkisini göz önünde bulundurarak) Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
"O, bir gözü kör birisidir. Rabbiniz ise bir gözü kör değildir. Bilesiniz ki ölünceye kadar sizden hiçbiriniz Rabbini göremeyecektir" (Müslim, Fiten, 95; Tirmizî, Fiten, 56)

Böylece Peygamber Efendimiz ümmeti için bütün insanların bilebileceği Deccâl'e ait apaçık iki işaret zikretmiştir. Çünkü Hz. Peygamber bilmektedir ki, insanlar içinden sapıtan ve dünyada Rabbini beşer suretinde görmenin caiz olduğunu söyleyenler çıkacaktır.
avatar
odsu
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 99

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz