HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

HEY GENÇ! HER DAİM GENÇ KALANLAR

Aşağa gitmek

HEY GENÇ! HER DAİM GENÇ KALANLAR

Mesaj  erkam Bir Paz Şub. 03, 2013 9:14 am

HEY GENÇ!

(Bu yazı bütün gençlere ve her daim genç kalanlara hitaben yazılmıştır.)

Yeni yaza merhaba dedin mi genç? Haydi, etrafına bak! İnsanlar çıldırdı; denizler, kumsallar, eğlence ve alışveriş merkezleri, çarşılar, pazarlar doldu taştı.

Bu sıcaklar seni de bunaltmadı mı genç? Biraz serinlemeye, rahatlamaya ihtiyacın yok mu? Biliyorsun, hayat senin! İlkbahar, sonbahar, yaz, kış; hepsi senin! Haydi, üzerindeki fazlalıkları geride bırak ve kendini sokağa at! Koş genç koş, durma! Özgürlüğün peşinden koş!

HEY GENÇ!

(Bu yazı bütün gençlere ve her daim genç kalanlara hitaben yazılmıştır.)

Yeni yaza merhaba dedin mi genç? Haydi, etrafına bak! İnsanlar çıldırdı; denizler, kumsallar, eğlence ve alışveriş merkezleri, çarşılar, pazarlar doldu taştı.

Bu sıcaklar seni de bunaltmadı mı genç? Biraz serinlemeye, rahatlamaya ihtiyacın yok mu? Biliyorsun, hayat senin! İlkbahar, sonbahar, yaz, kış; hepsi senin! Haydi, üzerindeki fazlalıkları geride bırak ve kendini sokağa at! Koş genç koş, durma! Özgürlüğün peşinden koş!

Sen kendini kaybetmişçesine müzik dinlemeyi, çılgınca dans etmeyi, sevmeyi, sevilmeyi, hep bir arada olmayı, bazen sebepsizce gülmeyi, oyun oynamayı, şakalaşmayı, bağrışmayı, çağrışmayı, onu, bunu, şunu, hatta ötekini, berikini seversin genç!

Cartcell – curtcell senin için gece gündüz çalıştı ve yeni bir kampanya başlattı. Hemen yeni bir hat al ve tarifemize geç. Sonra durmadan konuş genç konuş; çünkü sen özgürsün, ölümsüzsün; aynı zamanda kimseye hesap vermek zorunda değilsin.

Hayat onların değil senin hayatın genç… Tarifemizde sabah 9’dan akşam 9’a, akşam 9’dan sabah 9’a konuşmak bedava! Yapacağın tek şey 24 saatini bize ödünç vermen genç. Sabahları çalışmakla, akşamları uyumakla vakit kaybetme! Durma konuş genç konuş!Bu fırsat bir daha ele geçmez, bu tarife kaçmaz. Hem konuştuğun kadar bonus kazanacaksın. Bizim mağazalarımızdan yapacağın 100 lira ve üzeri alışverişlerde 1 lira bonus hakkı kazanacaksın. Kazandığın bu bonuslarla o mağazadan, bu akaryakıt istasyonundan, şu fastfood restoranından onlarca çiklet alabilirsin. Unutma! Her çiklete bizden bir çiklet daha hediye!.. Bu dost mağazalardan ve fastfood merkezlerinden alacağın bir ürünle bir Müslüman çocuğun daha öldürülmesine katkıda bulunabilirsin. Unutma genç! Her bir ürünle bir mermi daha hediye!

Ve yeni bir heyecana daha hazır mısın genç?

+13’e parantez içinde büyük harflerle ‘KANDIR’ yaz gönder. En çok sevdiğin, en çok dinlediğin ‘Zırt-Bırt’ adlı şarkıcı seni arasın. Kendi sesiyle ‘Ne Farkeder’ festivaline seni davet etsin. Hem anne babana sormana danışmana da gerek yok genç, biz sana zaten izin verdik. Hemen hazırlığını yap genç! Bu festival kaçmaz. 3 gün sürecek festivalde her şey var; dünyaca ünlü rock grupları, sokak şarkıcıları, A şarkıcısı, B şarkıcısı, C şarkıcısı falan filan… Sen bunları düşünme genç bana kulak ver! Gece gündüz doyumsuz eğlence seni bekliyor. Üniversiteli, liseli, ortaokullu, ilkokullu, anaokullufark etmez genç hangi yaşta olursan ol bu festival sana açık. Haydi, her şeyi elde edebileceğin şeytanların organize ettiği bir eğlence için durma, hemen tuşla!

Ama yine de bu tarifeden sıkılırsan gelecek hafta baba bir tarifemiz daha olacak ve bir tane daha ve bir tane daha ve bir tane daha…………………….. Eeeeeeee!! Yeter artık !! Bunlardan sıkılmadın mı artık genç? Arkana yaslan, derin bir nefes al!

Yeni bir hat çıkmış “Haklı cell’’. Benden duymuş gibi olma ama bomba tarifeleri var. Bak dinle;

Uyumadan önce amel defterine “Ben yaptım” yaz gönder. Sabahtan akşama yaptığın bütün iyilikleri ve kötülükleri öğren. Unutma genç! Amel defterin 7 gün 24 saat açık. Kazandığın ya da kaybettiğin bütün dakikalar bu defterde yazılı.
“ Nur” tarifesine geç! Kuran’ı Kerim’de okuduğun her nar tanesi (harf) için 10 tane bonus (sevap) kazan. Nar tanelerin katlansın, sevapların otomatik olarak amel defterine yüklensin.
Sabah namazından akşam namazına kadar sınırsız ibadet etme hakkı senin; gün boyunca ana- babana iyilik et, fakirin hakkını gözet, oruç tut, sadaka ver, hasta ziyareti yap, oku, öğren, öğret…
“ SURE” yaz bir boşluk bırak istediğin surenin ismini yaz gönder. Dinlemek istediğin sure anında cebinde. Yalnızca Kuran’ı cebinden çıkarıp açmak yeterli.
Hadi yine iyisin genç! Yalnızca bir sözle “TEVBE” tarifesine geçebilir, yapacağın her güzel iş ve vereceğin her bir sadakayla kaybettiğin dakikaları telafi edebilir, dua ve tövbelerle de kaybettiğin bonusları (sevapları) tekrar kazanabilirsin!
Unutma genç! Diğer varlıklardan farklı olarak sahip olduğun iradeyle zaten özgür yaratıldın. Onların sana vadettiklerinden çok daha büyük güzelliklere, çok daha sağlam dostluklara sahipsin. Haydi gözünü aç genç! Altta yazılı gerçekleri oku ve yalnızca 1 dakika düşün!!!

=>(Ey bilginler!) Sizler Kitabı (Tevrat'ı) okuduğunuz (gerçekleri bildiğiniz) halde, insanlara iyiliği emredip kendinizi unutuyor musunuz? Aklınızı kullanmıyor musunuz?(Bakara 44)

=>(Hidayet çağrısına kulak vermeyen) kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.(Bakara 171)

=>Allah size işte böylece ayetlerini açıklar ki düşünüp hakikati anlayasınız. (Bakara 242)

=>Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilirse, ona pek çok hayır verilmiş demektir. Ancak akıl sahipleri düşünüp ibret alırlar. (Bakara 269)

=>Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden bir guruba uyarsanız imanınızdan sonra sizi yeniden inkârcılığa sevkederler. (Al’i İmran 100)

=>Ey iman edenler! Kendi dışınızdakileri sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri durmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Gerçekten, kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden) belli olmaktadır. Kalplerinde sakladıkları (düşmanlıkları) ise daha büyüktür. Eğer düşünüp anlıyorsanız, ayetlerimizi size açıklamış bulunuyoruz. (Al’i İmran 118)

=>Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Muttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hâlâ akıl erdiremiyor musunuz? (Enam 32)

=>…..Ahiret yurdu sakınanlar için daha hayırlıdır. Hâlâ aklınız ermiyor mu? (Araf 169)

=>Şüphesiz Allah katında canlıların en kötüsü, düşünmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.(Enfal 22)

Aydan KARER
avatar
erkam
Admin

Mesaj Sayısı : 261

Kullanıcı profilini gör http://hicret.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz