HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

JUDİTH HİLDEBRANT / HÜDA

Aşağa gitmek

JUDİTH HİLDEBRANT / HÜDA

Mesaj  sebil Bir Salı Tem. 13, 2010 9:27 pm

Avrupa’nın en yüksek trajlı Alman gençlik dergilerinden BRAVO son sayısında bir süre önce İslâm dinini seçerek Müslüman olan ünlü pop yıldızı ve sinema sanatçısı Judith Hildebrant’e yer verdi.
Kendisiyle yapılan röportaja “İslâm dinlerin en mükemmeli” sözleriyle başlayan Judith, Müslüman olduktan sonda Hüda adını aldığını söyledi.
Ünlü yıldız: “Müslümanlık, Hristiyanlıkla diğer tüm felsefî dinleri birleştiriyor. Bu yüzden aradığım tüm dinlerin erdemini sadece İslâmda buldum. Eğer müslümanlığı seçmeseydim, iş hayatımda ve özel hayatımda başarıya ulaşamazdım. Bu din sayesinde, maddiyatçılığı bir kenara atıp sadece içimden gelen erdemi dinliyorum” dedi.
 
13 yaşındayken annesinin Hristiyanlıktan İslâm dinine geçtiğini anlatan Hüda şöyle devam etti: “Ailem, üzerimde hiçbir zaman dinî bir baskı oluşturmadı.
Annemin İslâm dinini seçmesinden sonra, felsefeye ilgi duydum. Bütün tek tanrılı dinleri araştırıp,budizm ve şamanizm gibi felsefî akımların bile kitaplarını okudum. Ve sonunda kendi özgür irademle müslüman olmaya karar verdim.”

Birkaç duayı arapça okuyabildiğini söyleyen Hüda yakında Arapça öğreneceğini, Kur’an’ın orjinalini okumayı istediğini ifade etti. Alkol ve uyuşturucu kullanmadığını söyleyen Hüda,Ramazan’da orucunu da tuttu.

1997 den beri “Marienhof” adlı gençlik dizisinin başrolünde oynayan Hüda, her gün beş vakit namaz kılmaya çalıştığını,zaman zaman mesleği gereği bunları yerine getiremediğini de belirtti.
Namaz kılamadığı zaman kendini çok kötü hissettiğini sözlerine ekleyen Hüda, “böyle durumlarda içimde bir boşluk hissediyorum. İşte o zaman bir şeyin eksik olduğunu fark ediyorum” diye konuştu. Genç şarkıcı bu eksikliği hissetmemek için her sabah namaza kalktığını, bunun da artık hayatında çok normal bir yer aldığını söyledi.

Hüda, “sabah namazı, diş fırçalamak kadar normal ve kısa süren bir iş” dedi.

Almanya’nın en büyük kentlerinden biri olan Münih’de yaşayan Hüda, zaman zaman sokakta başörtüsü ile dolaştığını, kimseyi rahatsız etmediği için kendisinin de rahatsız edilmediğini belirtti.

İSLAM Dünya dini

İSLAM dinini en ince ayrıntısına kadar araştıran Hüda: “Bir çok kişi, İslâm’ın bu dünyaya göre bir din olmadığını savunuyor; ancak gerçekte bunu söyleyen insanlar, bu dünyaya göre değiller. Onlar, İSLAM’a önyargılı gözlerle baktıkça kendilerini içinde yaşadığımız bu dünyadan soyutlamış oluyorlar. Ne yazık ki, onlardan da kimse şu an için bunun farkında değil” dedi.

Bravo Dergisi, Judith Hildebrandt’la (yeni adıyla Hüda) yaptığı röportaja iki sayfa ayırdı. Hüda’nın fotoğraflarıyla, okuyucularına namazın nasıl kılınacağına dair bilgiler de veren dergi, İslâmiyeti tanıtıcı kısa bir yazı da yayınladı.
Namaz kılmadığı zaman, içinde boşluk hissettiğini söyleyen 22 yaşındaki Hüda, vakit buldukça Münih Camii’ne de gidiyor.
avatar
sebil
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 78

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/myhicran/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz