HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AJAN COVASSİ

AJAN COVASSİ Empty AJAN COVASSİ

Mesaj  sebil Salı Tem. 13, 2010 9:57 pm

Claude Covassi, yıllarca İsviçre İç İstihbarat Teşkilatı’nın narkotik bölümünde çalıştı. Teşkilatı, bir gün ona her zamankinden farklı bir görev verdi: Cenevre İSLAM Merkezi’ne sızacak ve merkezin yöneticisi Hani Ramazan’a en yakın isimlerden biri olacaktı.

Teşkilat, Ramazan’ın Müslüman gençleri etkileyip Irak’a intihar komandosu olarak gönderdiğini düşünüyordu. Covassi, istenilen yere giderek, merkezin yöneticisi Ramazan’a İSLAM dinini daha yakından tanımak istediğini söyledi ve bir ay kadar Ramazan’ın sohbetlerine katıldı.

Kısa sürede merkezdeki herkesin güvenini kazanan Covassi, Müslüman olmaya karar verdi! Ve görevi gereği Müslüman olduğuna herkesi inandırdı. Ancak görevini yerine getirirken yaşadıkları, onu derinden etkiledi.

Covassi, sözde Müslüman olduğunda Kur’an’ın ilk suresini ezberlediğini belirterek, “Günde beş kez camiye gidip namaz kıldım. Tabii ki görevim gereği. Görev gereği olan bu dönüşüm, kalbimin derinliklerinde bir şeyleri harekete geçirdi. Daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Ancak duygularımı geri plana itip işimi yapmaya devam ettim.” diyor.

Konuşmamızda geçen yıllara üzüldüğünü belirten Covassi, Ramazan ve merkezdeki diğer Müslümanların dürüstlüğünün, kendisini çok etkilediğini söylüyor.

Covassi, Cenevre İSLAM Merkezi’ndeki birkaç aylık çalışmasının ardından Hani Ramazan’ın masum olduğuna hükmetti: “Zamanla Hani Ramazan’ın nasıl biri olduğunu anladım. Medyanın ve istihbarat teşkilatının yansıttığı gibi terörist faaliyetler yürüten biri değildi. Sadece ALLAH rızasını gözeten dürüst bir din adamıydı.

” Covassi, zaman geçtikçe kendisini gizli bir servis elemanından çok bir Müslüman gibi hissediyor ve ‘Acaba vatan haini mi oldum?’ diye düşünüyordu. Çünkü bir yanda ülkesinin kendisine verdiği görev vardı, diğer yanda ise samimi Müslüman kardeşleri… Ramazan hakkında teşkilatına temiz raporu verdi. Ardından bu kez gerçekten Müslüman oldu ve teşkilattan ayrıldı.

Ramazan, kendisine ‘Adil’ ismini takmış. Ancak teşkilat Claude Covassi’ye, yeni ismiyle Adil’e inanmayarak Ramazan’ın peşine bu kez başka bir ajan takmış. Bunun üzerine Covassi, teşkilatına Ramazan’ın peşini bırakmazlarsa basına bilgi sızdıracağını söylemiş. Güvendiği bazı gazetecilerle görüşmüş ve hikâyeyi, gerekirse yayınlanmak üzere baştan sona anlatmış.
Teşkilatın kendisinden Ramazan hakkında bir suçlama uydurmasını istediğini de belirten Covassi, “Böylece onu tutuklayabileceklerdi. Bunu yapmayacağımı söyleyip teşkilattan ayrıldıktan sonra evim soyuldu. Sokak ortasında dövüldüm. Bunun üzerine gazeteci dostlarımı arayıp haberi yayınlamalarını istedim. Haber basında geniş yankı buldu.” diyor. Covassi, basına verdiği röportajlar sayesinde, teşkilatın masum bir insanı iftira atarak tutuklama çabalarını gözler önüne serdi. Aynı zamanda kendisini de güvence altına almış oldu.
Teşkilatın, daha fazla konuşmaması için kendisine para verip güvenli şekilde yurtdışına gönderme teklifinde bulunduğunu anlatan Covassi, teklifi kabul edip Kahire’ye gittiğini ifade ediyor.

Ancak geçmişte üstlendiği görev, ona burada da rahat vermemiş. Kendisine gazeteci süsü veren ajanlar Covassi’yle Kahire’de buluşarak röportaj yapmak istemiş. Sözde gazeteciler, Hani Ramazan’ı karalayan açıklamalar yapması karşılığında Covassi’ye para teklif etmiş. Covassi bu teklifleri düşünmeden reddettiğini söylüyor: Müslüman olmak Covassi’nin hayatında çok şeyi değiştirmiş.

Artık eski ajan, namazlarını görevi gereği değil, inanarak kılıyor. Yaptığı iş nedeniyle sürekli yalan söylemek zorunda kalan eski ajan Covassi’nin hayatında artık yalana yer yok. Müslüman olduktan sonra hayatının tamamen değiştiğini söyleyen Covassi, “Görevim gereği sürekli yalan söylüyordum. Artık yalansız bir hayatım var. Ailem İSLAM’ı seçtiğim için bana sırtını döndü. Ancak şimdi Müslüman arkadaşlarım var.” diyor.

Covassi’nin şu anda Cenevre’ye girişi yasak, o da bu yasağı kaldırmak için mahkemeye gitmiş. Dava sürüyor. Eğer hakkında açılan dava düşerse Cenevre’ye gidebilecek.

sebil
sebil
ilim ehli

http://my.opera.com/myhicran/blog/