HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Loon (Chauncey Hawkins) : İslam, Irk Ayrımı Yapmaksızın Herkesi Kapsayan Bir Dindir

Loon (Chauncey Hawkins) : İslam, Irk Ayrımı Yapmaksızın Herkesi Kapsayan Bir Dindir Empty Loon (Chauncey Hawkins) : İslam, Irk Ayrımı Yapmaksızın Herkesi Kapsayan Bir Dindir

Mesaj  sebil Salı Tem. 13, 2010 10:33 pm

Loon (Chauncey Hawkins) : İslam, Irk Ayrımı Yapmaksızın Herkesi Kapsayan Bir Dindir Lonxr
Amerika'nın en ünlü şarkıcılarından Loon takma isimli Chauncey Hawkins, umre ibadetini yerine getirmek için gittiği Suudi Arabistan'da neden Müslüman olduğunu anlattı.
Yıllardır şan şöhret ve paranın getirmediği huzur ve mutluluğu İslam'da bulduğunu ifade eden ünlü şarkıcı Kabe'nin karşısına dikeldiğinde ayaklarının tutmadığını ve gözyaşlarına boğulduğunu söyledi.
Amerikan toplumunda ve medyada kendisine eşlik eden geniş şöhret, Amerika'nın içinde ve dışında şarkıcılık, müzik aracılığıyla elde ettiği büyük servet Amerika'da ünlü bir şarkıcının İslam'a girmesi, hak din yolunda tüm malını ve şöhretini feda ederek kelime-i şehadet getirmesinin önünde bir engel teşkil etmedi. Adını "Emir" olarak değiştiren Amerikalı şarkıcı Loon ismiyle bilinen Chauncey Hawkins yaklaşık 7 ay önce, hidayet ve nur yolunu gördü ve İslam'a girdi. Geçtiğimiz hafta ise kendisinden önce Müslüman olan arkadaşı Basim ile Mekke ve Medine'yi ziyaret etti. Basim, Hawkins'in eski şarkıcı arkadaşlarından biriydi. El-Cezire televizyonu kutsal toprakları ziyaretlerinin sona ermesine saatler kala Uluslar arası Bilimsel Mucizeler Kurulu'nun kendilerini konuk ettiği başkent Riyad'da iki eski şarkıcıyla görüştü.
34 yaşındaki Emir şöyle dedi; "Amerika'da şarkıcılık vesilesiyle geniş şöhrete sahiptim. Bu alanda parlak bir başarı yakaladım. Öyle ki Amerika medya anketlerine göre Amerika'nın en iyi on şarkıcısı arasına girdim. Özellikle müzisyen Puff Daddy ile şarkı söylemeye başladığımda ünüm iyice arttı. CD'lerim 7 milyonun üzerinde sattı. Çeşitli 52 şarkı yazdım."
Emir şöyle devam etti; "inanın onca mala ve şöhrete rağmen içimde mutluluk ve huzuru bulamadım. Yaklaşık 7 ay kadar önce Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'yi ziyaret ettim. O andan itibaren orada Arap Müslümanların kültürlerinden etkilendim. Ezanı duyuyor ve insanların namaz kılmak için camiye gittiklerini, güzel ahlaklarını ve iyi muamelelerini görüyordum. O noktada bu dinin gerçeğini sormaya başladım. Bu din sadece Araplara mı hastı? Sonra tam cevabı buldum. Bu, ırk ayrımı yapmaksızın herkesi kapsayan bir dindi. Derin düşüncelerin ardından İslam'a girdiğimi ilan ettim. New York Harlem'de kaldığım yere döndükten sonra ilk namazımı kıldım. Şarkıyı ve müziği terk ettikten sonra hayatım tamamen değişti. Yaklaşık 17 yıl yaşadığım çevreden uzaklaştım. Şu anda, uzun yıllardır; özellikle de eşim ve oğlum Müslüman olduktan sonra aradığım psikolojik rahatlık ve huzur hissediyorum".
İslam dinini öğrenme ve başkalarını da bu dine davet etme hırsının Kanada Davet Cemiyeti'nin ünlülerle ilişkiler bölümüne katılmasıyla daha da arttığını kaydeden Loon, "Elimde bu alanda bir davet projesi var. Bu projem ünlü şarkıcı ve sanatçıları İslam dinini ve hoşgörü prensiplerini tanımaya çağırmaktır" dedi.

Kabe'nin karşısında hüngür hüngür ağladı
Geçtiğimiz hafta Suudi Arabistan'a yolculuğunda Mekke ve Medine'yi ziyaret ederek orada birkaç gün kalan eski ünlü şarkıcı Hawkins bu güzel yolculuğu hakkında şöyle konuştu; "Hayatımda ilk defa umre ibadetini yerine getirmek için Kabe'nin karşısında durduğumda içinde bulunduğum halden ötürü ayaklarım beni taşıyamadı ve hüngür hüngür ağladım. Bana bu büyük ibadeti eda ve Mescidin Nebevi'yi ziyaret etmeyi nasip ettiği için Allah'a şükürler olsun".
Emir, Medine imamlarından Şeyh Ali El-Huzeyfi ve Şeyh Salah El-Bedir ile görüştüğünü belirterek, "Görüşmemiz çok güzeldi. Bana İslam için çalışmamı, diğerlerini davet etmemi, İslam edepleriyle ahlaklanmamı ve insanlara tevazu göstermemi tavsiye etti" diye konuştu. Eski şarkıcı bu tavsiyelerin bir ışık ve daha sonra yeni davet projesi için bir çalışma metodu olacağını söyledi.
Emir'e yolculuğunda şarkıcılıkta meslektaşı Freeway ismiyle meşhur; İslam'a girdikten sonra ismini Basim olarak değiştiren arkadaşı Leslie Brign eşlik etti. 21 yıl şarkıcılığın ardından 1996 yılında Müslüman olan Brign'in Kanada Davet Cemiyeti ile yardımlaşmalı ünlü şarkıcıları İslam'a davet programı bulunmaktadır.
Riyad'daki Kur'an'da ve Sünnette İlmi Mucizeler Kurulu Bürosu Müdürü Dr.Abdullah Bin Muhammed Mahmudi ile büronun yardımcısının genel sekreteri Dr.Ahmet Bahmam kendilerine İslam dinini tanıtan ve çeşitli alanlarla dinin bağını anlatan bilinçlendirici yayınlar sundu.

Kaynak: TimeTurk, 9 Temmuz 2009, http://www.timeturk.com/"Loon"-İslam'a-girişini-anlattı-_81587-haberi.html
sebil
sebil
ilim ehli

http://my.opera.com/myhicran/blog/

- Similar topics