HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Namazı Terk Etmek "Sekar" Ashabının Şiarıdır

Aşağa gitmek

Namazı Terk Etmek "Sekar" Ashabının Şiarıdır

Mesaj  dareyn Bir Çarş. Tem. 21, 2010 10:45 pm

"Sen biliyor musun sekar nedir? Hem (bütün bedeni helâk eder, hiçbir şey) bırakmaz, hem (eski hale getirip tekrar azap etmekten) vazgeçmez o. İnsanın derisini kavurur. Üzerinde on dokuz (muhafız melek) vardır.`(Müddessir 27-30)

"Her nefis, kazandığına karşılık bir rehindir; Ancak sağdakiler başka. Onlar cennetler içinde günahkârların durumunu sorarlar. Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir? Diye Onlar şöyle cevap verirler: Biz namaz kılanlardan değildik, Yoksulu doyurmuyo rduk, (Bâtıla) dalanlarl a birlikte dalıyorduk`(Müddessir 38-45)

Namazı terk edenler sekar'dadır. Allah Azze ve Celle'ye rüku etmekten kibirlene nler ve namaz vakitleri ni geçirenlere veyl vardır. Allah Azze ve Celle buyuruyor ki; "Onlara "Ruku edin" denildigi nde rukua varmazlar . O gün, (hakikatle ri) yalan sayanlara veyl vadır!"(Mürselat 48-49)

"Fakat veyl o namaz kılanlara ki, Onlar namazlarını ciddiye almazlar."(Maun 4-5)

Namazı zayi ve ihmal edenlere "el-gayy" vardır. Allah Azze ve Celle buyuruyor ki; "Sonra bunların arkasından bozuk bir güruh geldi, namazı ziyan ettiler ve şehvetlerinin ardına düştüler; bunlar da Gayya kuyusunu boylayaca klardır."(Meryem 59)

Ey namazı terk eden! Bir günde beş vakit namaz kılmanın sayılamayacak kadar çok olan faziletle ri, irin içmekten, demirlerl e doğranmaktan ve şiddetli azaba düçar olmaktan daha iyi değil mi?

Niçin Namaz Kılıyoruz?/Polen Yayınları
avatar
dareyn
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 482
Yaş : 44
Nerden : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/muhacir/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz