HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Tevbe

Aşağa gitmek

Tevbe

Mesaj  dareyn Bir Perş. Tem. 22, 2010 11:29 am

"Bera b.Azib(R) dan, resulullah S A V şöyle buyurdu:" Yiyecek ve içeçek olmayan çorak bir yerde devesi yedeğini sürükleyerek kaçan ve üzerinde kendisinin yiyeceği - içeceği bulunan bu hayvanı yoruluncaya kadar arayan, sonra bir ağacın dibinden geçerken yedeği ağaca dolaşan, bu suretle onu ağaca dolaşmış bir adamın sevincine ne dersiniz? Buyurdu. Biz, -çok olur YaResulullah dedik.Bunun üzerine Resulullah S A V ,beri bakın , vallahi kulunun tevbesine Allahın sevinmesi bu adamın devesine sevinmesinden daha çoktur.
Müslim -2746

"Ebu Eyyub ( R) dan,Resulullah SAV şöyle buyurdu." Siz günah işlemeseniz, Allah günah işleyecek bir halk yaratır, onları affederdi.
Müslim 2748-Tirmizi-3768-Riyazüs-salihin-1871-Tergib ve Terhib   -6 c 136 sy

"Ömer   b. Hattab (R)dan, Resulullah SAV'e esirler geldi. Birde baktık ki esirden bir kadın aranıyor.Esir arasında bir çocuk bulunduğu vakit, onu alıyor,göğsüne yapıştırıyor ve emziriyor. Resulullah SAV biz,  Bu  kadın çocuğunu ateşe atacağını sanarsanız?" buyurdu. Biz hayır  vallahi, onu atmamak elinden  gelirse atmaz dedik. Bunun üzerine "Muhakkak Allah kullarına bu kadının çocuğuna acımasından daha çok acır." Dedi.
Müslim-2754

"Ebu Said el-Hudri(R)dan, şöyle buyurdu:"Bir adam 99 kişi öldürmüş de tevbesi kabul edilip edilmeyeceğini sormaya başlamış.Derken bir rahibe gelerek ona da sormuş. Rahib,senin için tevbe yoktur,demiş Adam rahibide öldürmüş.Sonra sormaya başlamış sonra bir köyden çıkarak içersinde iyi insanlar köye gitmek üzere yola çıkmış.Yolun bir kısmına geldikten sonra eceli gelmiş,sonra ölmüş.Bunun hakkında rahmet melekleriyle azab melekler münakaşa etmişler. Neticede iyi yere ötekinden bir karış daha yakın bulunmuş ve o yer halkından sayılmış.
Müslim-2766
avatar
dareyn
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 482
Yaş : 44
Nerden : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/muhacir/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz