HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Allah'ın Rahmetinin Genişliği

Aşağa gitmek

Allah'ın Rahmetinin Genişliği

Mesaj  dareyn Bir Ptsi Ağus. 02, 2010 11:04 pm

1.Benim Havuzumun genişliği Aden’den Amman’a kadardır. Suyu sütten beyaz, baldan tatlıdır. Kadehleri, bardakları yıldızlar sayısıncadır. Ondan bir defa içen ebediyyen susamaz. Oradan su içecek olan insanların ilki, muhacirlerin fakirleridir. Onlar; saçları dağınık, elbiseleri kirli, varlıklı seçkin olan kadınlarla evlenemeyen ve kapılar kendilerine açılmayan, başkalarının hakkını verip, kendi hakları verilmeyen kişilerdir. (Sevban r.’dan Ahmed)

2.Şu üç şey kim de bulunursa, Allah, o kişinin günahlarını bağışlar: Allah’a hiçbir şeyi şirk koşmadan ölen, sihir yapmayan ve kardeşinin kötü olmasını istemeyen kimse. (İbni Abbas r.’tan Buhari ve Taberânî)

3.Şüphesiz Allah’a karşı hüsnü zanda bulunmak, Allah’a yapılan ibadetin, kulluğun güzel olmasından doğar. (Ebu Hureyre r.’den Ahmed)

4.Şüphesiz kul, Allah’tan başka günahları bağışlayacak kimsenin olmadığını bilerek, “Ey Rabbim, günahlarımı bağışla” dediğinde bu Allah’ın hoşuna gider. (Ali r.’den Ebu Davud)

5.Şüphesiz ki Allah her gün altıbin kişiyi ateşten azad eder. Azad ettiklerinin hepsi ateşi hak etmiş bile olsalar yine onları azad eder. (Enes r.’ten Ebu Ya’la)

6.Sakın sizden herhangi bir kimse Allah hakkında güzel zan beslemekten başka bir halde ölmesin.
7.Sizden biri Allahu Teâlâ’ya hüsnü zan da bulunarak ölsün. (Cabir r.’den Ahmed)

8.Kıyamet gününde Rabbimiz bize gülerek tecelli edecek. (Ebu Musa r.’dan Taberânî)

9.Sadaka olarak verilen bir şey, yüz adamın elinde de dolaşsa, en sonuncusunun sevabı aynı birincisinin aldığı sevap gibi olur. (Enes r.’ten İbnü’n-Neccar)
avatar
dareyn
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 482
Yaş : 44
Nerden : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/muhacir/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz