HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HARTMUT MUHAMMED HERZOG

HARTMUT MUHAMMED HERZOG Empty HARTMUT MUHAMMED HERZOG

Mesaj  sebil Salı Tem. 13, 2010 9:47 pm

Çocukluğumda sıkı bir dini eğitimden geçtim. 1960'ların başında, Amerika Birleşik Devletleri'nden yayılan Operation Mobilisatlon adlı dinci gençlik hareketinin etkisinde kaldım. 1965 yılına değin Avusturya, Belçika, İngiltere ve Fransa'da kapı kapı evleri dolaşarak, bu dini hareketin yayılması için çaba harcadım. Daha sonra tutucu Hıristiyan kuruluşu Selamet Ordusu (Heilsarnee) saflarına katıldım. Bu grubun içinde 5 yıla yakın misyoner olarak çalıştım. Ancak bir türlü aradığım ruhsal huzura kavuşamıyordum. Dinsel çalışmalarım yanında, Arap ülkelerinden gelen ilticacı gençlere kilisede danışmanlık görevini yürütüyordum. Bir gün ziyaretine gittiğim bir Lübnanlı ailenin evinde, beklenmedik bir olayla karşılaştım. Evin bir odasından gelen müzik sesi, beni çok etkiledi. 'Bu büyüleyici müzik nedir?' diye sordum. Lübnanlı genç, 'Babam Kur'an-ı Kerim okuyor' cevabını verdi. Hemen bir kütüphaneye giderek Almanca bir Kur'an aldım. İlk okuduğumda bir şey anlayamadım, ikinci kez okudum, yine fazla bir şey anlamadım. Üçüncü kez son sureden başlayarak okudum. Bu defa İSLAM dini beni beklemediğim ölçüde etkiledi. 1977 yılında Ürdün'e gittim. Oradaki yaşantı, Müslümanların birbirlerine insancıl davranışları, benim bu dine daha fazla yaklaşmama yardımcı oldu. İki yıl daha üst üste Ürdün'e gittikten sonra, 25 Ekim 1979'da Ghar adlı bir köyde Müslüman olmanın gereklerim yerine getirdim.

Alman Müslümanlarla temasa geçerek Alman kamuoyuna İSLAM dinini anlatmayı amaçlayan ALLAHü Ekber dergisini çıkarmaya başladım. Başlangıçta çok az bir tirajı olan derginin, bugün 1200'ün üzerinde okuyucusu var. Bu arada ailemin bana karşı tutumu da değişti. Beni olduğum gibi kabule başladılar Artık evlerine davet ettiklerinde kesinlikle domuz eti pişirmiyorlar. Sofrada kimse içki içmiyor.

Muhammed Herzog, Dünya İSLAM Kongresine kabul edilen Berlin İSLAM Dostları Demeği'nin kurucu ve halen de faal üyesi olmanın yanı sıra, iki ayda bir yayınlanan ALLAHü Ekber adlı Almanca derginin sorumlu yazı işleri müdürlügünü yapıyor. Tüm yaşantısını İSLAM dinine adadığını belirtiyor ve haftanın 7 günü de telefonla İSLAM dini hakkında bilgi almak isteyen Almanlara danışmanlık yapıyor.
H. Muhammed Herzog Berlin'de kurdukları "İSLAM Dostları Demeği"ne gösterilen ilginin de her geçen gün artmakta olduğunu söylüyor ve şöyle diyor:

"Derneğimiz her türlü politik çalışmayı reddeder. Yalnızca İSLAM dinini daha iyi tanıtmak, Alman toplumundan yeni yeni Müslüman kardeşler kazanmak çabasındayız."

Bir mescidi andıran evinde 5 vakit namazı hiç kaçırmadığını belirten Herzog. en büyük dileğinin "Camiler cenneti İstanbul'u ziyaret etmek" olduğunu söylüyor.
Vaktiyle "Selamet Ordusu" (Heilsarmee) saflarında misyoner olarak çalışan, Avusturya, İngiltere, Belçika ve Fransa'da kapı kapı dolaşarak Hıristiyanlık propagandası yapan Berlinli Hartmut Muhammed Herzog. şimdi İSLAM dinini Alman toplumu içinde yaymak için gece gündüz çalışan, yayınlar yapan, dernekler kuran imanlı bir Müslüman.

sebil
sebil
ilim ehli

http://my.opera.com/myhicran/blog/

- Similar topics