HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

AMİNE MOSLER

Aşağa gitmek

AMİNE MOSLER

Mesaj  sebil Bir Salı Tem. 13, 2010 10:07 pm

Oğlumun, bana sorduğu birçok soruya cevap veremiyordum. O bana: (Anne, Allah niçin üç tane?) diye soruyor, kendim de üç tanrıya inanmadığım için, ona inandırıcı bir cevap veremiyordum.Nihâyet 1346 [m. 1928] senesinde yaşı artık oldukça ilerlemiş olan oğlum, birgün gözleri yaşlı olarak bana geldi, (Anne, ben İslamı araştırdım. Onlar bir tek ma’bûda [yaratıcıya] inanıyorlar. Onların dîni, en doğru din. Ben de müslümân olmaya karâr verdim. Sen de bana katıl!)diye yalvarmağa başladı. Onun ricâsı üzerine, ben de islâm dînini incelemeğe başladım. Berlin câmi’ine gittim. Câmi’in imâmı beni çok iyi karşıladı ve bana müslümânlığın esâslarını anlatdı. O anlatdıkca, sözlerinin ne kadar doğru, ne kadar mantıklı olduğunu görüyordum. Artık ben de, oğlum gibi islâm dîninin en doğru bir din olduğuna inanmaya başlamıştım. Herşeyden evvel, dahâ genç yaşda iken bile, bir türlü anlayamadığım, aklımın bir türlü kabûl etmediği üçlü tanrı inancı İslamda yoktu. Müslümânlığı iyice inceledikden sonra, günâh çıkarmanın, Papayı günâh işlemez ma’sûm bir varlık olarak tanımanın, vaftiz ve buna benzer birçok merâsimin ne kadar anlamsız olduğunu anladım ve bütün bunları red ederek seve seve müslümân oldum.

Bütün akrabalarım koyu hıristiyandı. Ben bir katolik manastırında büyütüldüm. Tamâmen hıristiyan terbiyesi aldım. Fakat, aldığım bu dînî terbiye, beni Allahü teâlâya götürecek hak dîni seçmeme yardım etti. Çünki, eğitim görürken bana öğretilen bütün iyi şeyleri, hıristiyanlıkda değil, müslümânlıkda buldum. Müslümânlığı kabûl etmem benim için çok önemli ve bu konuda talihli olduğuma inanıyorum.
Bugün ben bir büyük anneyim.Torunum müslümân olarak doğduğu için çok mutluyum. Biliyorum ki, Allahü teâlâ, doğru yola koyduklarına dâimâ rehberlik eder.

avatar
sebil
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 78

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/myhicran/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz