HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Değerlendirebilene Her Gece Özeldir

2 posters

Değerlendirebilene Her Gece Özeldir Empty Değerlendirebilene Her Gece Özeldir

Mesaj  dareyn Ptsi Tem. 26, 2010 1:09 pm

"Rabbimiz her gece, gecenin son üçte biri geriye kaldığında dünya semasına iner ve:
Yok mu bana dua eden, duasını kabul edeyim. Yok mu benden istekte bulunan, ona vereyim. Yok mu benden mağfiret dileyen ona mağfiret edeyim , der.

Buharî, Tevhid, Kavlullahi Teala: Yurîdune en yubeddilu... (Fethu’l-Bârî, XIII, 464); Teheccüd, ed-Duau ve’s-Sâlâtu fi Ahiri’l-Leyl (Fethu’l-Barî, III, 29), Deâvat, ed-Duau Nisfe’l-Leyl; Müslim, Salatu’l-Musafirin, et-Terğibu fi’d-Dua (Nevevî, VI, 282), Malik, Muvatta’da, Tirmizî ve Ebu Davud )

Abdullah ibn Mubarek(r.a)’a Allah’ın Şaban ayının 15. gecesi yeryüzüne inmesi (benden isteği olan varmı…demesi) hakkında sorulduğu zaman soran kişiye dedi ki;
"EY şaşkın! Şaban ayının 15. Gecesi mi??? ALLAH her gece yeryüzüne iner!(Bukhaari, 6940 & Muslim, 1262)
dareyn
dareyn
ilim ehli

http://my.opera.com/muhacir/blog/

Değerlendirebilene Her Gece Özeldir Empty Geri: Değerlendirebilene Her Gece Özeldir

Mesaj  enfal Çarş. Tem. 28, 2010 1:19 pm

dareyn demiş ki:"Rabbimiz her gece, gecenin son üçte biri geriye kaldığında dünya semasına iner ve:
Yok mu bana dua eden, duasını kabul edeyim. Yok mu benden istekte bulunan, ona vereyim. Yok mu benden mağfiret dileyen ona mağfiret edeyim , der.

her geceyi değerlendirebilsek zaten böyle özel gün gece derdimizde olmazdı herhalde.ne yazıkki ben de her geceyi değerlendiremeyenlerdenim.birbirimize dua edelim .seherlerde kıyamda olanlardan olabilmek için Surprised
enfal
enfal
ilim ehli

- Similar topics