HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALLAHIM RABBİM İLAHIM

2 posters

ALLAHIM RABBİM İLAHIM  Empty ALLAHIM RABBİM İLAHIM

Mesaj  dareyn Çarş. Ağus. 04, 2010 11:37 am

Her zaman ve her mekanda, bütün hayatımda, her işimde, rahmetten uzak şeytan ve dostlarının şerrinden Allah'a sığınırım.
Allah'ım!
Senin adınla;
İşimde, sözümde, özümde Senin adınla Yarab!...
Sen Rahman'sın. Bizi bizden çok seven, rahmet ve merhamet sahibisin. Her emrine boyun eğerim. Sonunda Cennet ümidim var, çünkü sen Rahim’sin Allah'ım!
Gökler ve yerde var ettiğin, sema ile arz arasında olanlar ve de yaratacağın herşey sayısınca Sana hamd olsun. Seni tam ve mükemmel bilirim. Eksik ve noksan tanımadan uzaksın. Tüm aleme yol gösteren, hayatlarına program çizen güçlü ve bilen Rab Sensin.
Sen Rahman, Sen Rahim'sin. Bu bizleri şaşırtıp şımartmasın: Bugün olduğu gibi, yarın ahir günde de söz sahibi Sen, Malik Sensin. Hesaba çekeceksin.
Bunun için sadece sana kul-köle oluruz, bütün kulluğumuz Sanadır. Bu konuda yardıma muhtacız ve yalnız Senden bekleriz. Çünkü, bu sürekli kulluğu Sen yardım etmezsen yapamayız. Ayrıca, şeytan ve dostlarına, senin yardımın olmadan direnip dayanamayız.
Allah'ım!
Razı olduğun yolu, cennet yolunu, Kur'an yolunu, İslam yolunu, peygam-berlerinin yolunu göster. Bizi o yol üzerinde sabit kıl. Tarih boyunca insanlar bu yoldan, ya insanı madde gören Yahudiler ya da insanı ruh zanneden Hıristiyanlar gibi sapmışlardır.
Ya Rab! Yardımınla ne sapıtan ne de gazaba uğrayanlardan eyleme bizi...
Allah'ım!
Habercin ve elçin Muhammed Mustafa'ya salat ve selam olsun. O'nun temiz ve pak zevcelerine ve zürriyetine rahmet eyle. Bereketler ihsan et.
Tıpkı İbrahim (a.s.)'a rahmet edip, mübarek kıldığın gibi... Sen övülmeye gerçekten layıksın. Şerefi en yüce olanda Sensin.
Ey yüceler yücesi, rahmet ve merhameti sonsuz, fazlı çok, izzet ve ikramı bol, Sübhan olan Rabim.
Ya Erhamer Rahimin!
Ya Erhamer Rahimin!
Ya Erhamer Rahimin!
Ey Rahmetin sahibi!
Ey Merhametin kaynağı!
Ey Erhamurrahimin olan Allah'ım!
Rahmet ve Merhamet Sendedir
Senden istiyorum:
Allah'ım!
Sensin benim Rabim. Senden başka ilah yok. Beni Sen yarattın; ben de Senin kulunum. Ben, gücüm yettiğince sana verdiğim sözüm, senin ahdin ve va'din üzereyim. Yapıp ettiklerimin şerrinden sana sığınırım. İhsan edip verdiğin nimetlerinle senin huzurundayım. Günahlarımı da yüklenip geldim. İşte onları itiraf ediyorum. Allah'ım! Beni lütfunla ört. Gerçekten senden başka günahları ört-bas edebilecek kimse yoktur.
Beni affet. Şüphesiz günahları senden başkası affedemez Allah'ım!.
Ya Bediassamavati velarz!
Ya Hayyu Ya Kayyum!
Ya Zelcelali velikram!
Ey Gökleri ve yeri var eden!
Hay ve Kayyum olan Allah'ım!...
Ey Celal ve ikram sahibi olan Allah'ım!
Azametinle, nurunla, celalinle, rahmet, merhamet ve lütfunla Senden istiyorum: Affet bizi, merhamet et bize, mağfiret et. Yanlışlarımızı yok kabul et, eksiklerimizi tam kabul et. Senden başkasına muhtaç etme. Razı olduğun bir hayat ve sonunda cennet ver. Nebiler, sıddıklar, şehitler, salihler yolu, iman, İslam, ihsan yolu, Kur'an yolu olan müstakim sıratına ilet ve bizi onda kaim et, daim et.
Allah'ım!
Ben Senin kulunum. Babam sana kul, anam da kuldur. Perçemim Senin elinde, hayatıma hakim Sensin. Hakkımda hükmün geçerli, takdirinse adalettir. Ne söylersen yerinde, ne istersen güzeldir.
Kendine verdiğin, yarattıklarından birine öğrettiğin, kitabında indirdiğin ya da hiç kimsenin bilmediği sadece Senin bildiğin bütün isimlerin hakkı için Senden istiyorum. Kur'an’ı kalbimin baharı, göğsümün nuru eyle. Onunla dertlerimi yok et, hüznümü sürgün eyle.
İlahi!
Senden istiyorum; hiç şüphe yok ki: Hamd Senin hakkındır. Senden başka ilah yoktur.
Allah'ım!
Hayrın hepsini Senden istiyorum: hem dünyadakini hem de ahirettekini. Hayırdan bildiğimi ve bilmediğimi de istiyorum.
Allah'ım!
Senin kulun ve peygamberin Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem’in senden istediği şeylerin hayırlarını ben de senden istiyorum. Senin kulun ve peygamberin Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem’in Sana sığındığı şeylerin şerrinden Sana sığınırım. Benim için takdir ettiğin işin akıbetini selamet kılmanı Senden istiyorum.
Dünyada hasene, ahirette hasene ver ve Nâr'dan koru Ya Rabbel alemin.
Ey kalbleri evirip çeviren, idare eden Allah'ım!
Ey Mütekebbir olan, ey azabı büyük, cezası büyük, mükafatı büyük, rahmeti, merhameti, lutuf ve inayeti büyük olan Allah'ım! Sana; şirkten, küfürden, isyandan uzak bir kullukta, senin yardımını istiyorum. Kalblerimizi sana itaat etmeye çevir.
Rabbim!
Anlayışım kıt, amelim az da olsa dünya ve ahiret ihtiyaçlarımı Senin kapına getiriyor, karşılanmasını Senden taleb ediyorum. Rahmetine muhtacım, halimi arz ediyorum:
Ey işlere hükmedip yerine getiren, kalblerin ihtiyacını görüp, şifayab kılan Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle Cehennem azabının arasını ayırmanı, helake davetten ve kabir azabından korumanı diliyorum.
Beni bağışlaman, bana merhamet etmen için Sen Allah'a, Sen Rahman'a dua ediyorum. Çok iyilik yapan, çok merhametli olan Sana dua ediyorum.
er-Rahman, er-Rahim, er-Rauf, el-Gafur, el-Gaffar, el-Vehhab, er-Rezzak, eI-Hadi, er-Raşid olan Allah'ım!
Ey Hannan: Çok merhametli, Ey Mennan: Lütuf ve ihsan sahibi. Ey gökleri ve yeri yoktan var eden! Ey Celâl ve ikram sahibi... Ya Hayy! Ya Kayyum! Bildiğim ve bilmediğim tüm o güzel isimlerinle sana dua ediyorum.
Ey Hayy ve Kayyum! Ancak Senden yardım isterim. Benim bütün hallerimi düzelt ve beni bir lâhza kendime bırakma, Ya Rabbel-Alemin.
Ey Rabbim!
Zikrine karşı kalbimizi aç. Sana ve Resulüne itaat etmemi ve kitabınla amel etmemi nasib et.
Allah'ım!
Ahiret derdi ver, hesabı unutturma. Beni kendinden başkasına muhtaç etme. Affet, affet, affet Allah'ım. Rahmet ve merhametini ümit ederim. Gazab ve azabından sana sığınırım. Sana muhtacım. Senden gelecek her hayra ihtiyacım var.
Allah'ım!
Affın günahlarımdan daha çoktur ve rahmetin bana amelimden daha ümit vericidir.
Allah'ım!
Dinimde, dünya ve ahiret hayatımda Senden af ve afiyet istiyorum. Beni mahrum etme, geri çevirme. Ya Erhamerrahimin!
Ben Senden cenneti, söz ve amel olarak ona yaklaştıran ve yaklaştıracak her şeyi istiyorum. Ateşten ve ateşe yaklaştıran, söz olsun, amel olsun her şeyden de Sana sığınırım.
Rabbim! Kötülüklerden dönmek ve iyilikleri yapmak ancak Senin yardımınla olabilir.
Allah'ım!
Musibetimizi dinimizden verme. Yaşantımızı ve ölümümüzü insanlara fitne konusu yapma.
Allah'ım!
Bile bile şirk koşmaktan Sana sığınırım. Bilmediklerim konusunda da Senden af dilerim.
Allah'ım!
Kalbimi nifaktan, amellerimi başkalarına duyurma ve gösterişten, dilimi yalandan, gözümü hain bakıştan temizle, koru. Çünkü Sen gözlerin hain bakışını ve kalblerin gizlediklerini bilirsin.
Rabbim!
Senden, rahmetinle, kalbime hidayet etmeni, işlerimi toparlamanı, dağınıklıklarımı derlemeni, benden uzak olup ulaşamadığımı ıslah etmeni, yanımda olanı yükseltmeni, amelimi temizleyip hatalarımı düzeltmeni, bana doğruyu ilham etmeni, sevdiğim şeylerin hayırlısını bana vermeni ve bütün kötülüklerden, hata ve isyanlardan beni korumanı isterim.
Allah'ım!
Beni koruyan, beni idare eden Sensin, bana takvamı ver, beni günahlarımdan temizle; Sen temizleyenlerin en hayırlısısın.
Rabbim!
Beni kar, su ve dolu ile yıka ve hatlarımdan öyle temizle ki; kiri gitmiş bembeyaz bir elbise gibi olayım.
Rabbim!
Benimle hatalarımın arasını doğu ile batı arası kadar aç. Beni onlardan, onları benden uzaklaştır. Büyük-küçük, ilk-son, gizli-açık, bilerek ve bilmeyerek yaptığım, yapacağım günahlarımı mağfiret eyle.
Allah'ım!
Bizi gücümüzün yetmediği işlerden sorumlu tutma. Bizi affet, bize merhamet et, bize mağfiret et, acı bize...
Allahım!
Sen affedensin. Affetmek senin hakkın. Affetmeye layıksın. Affetmeyi seversin. Affet beni Allah’ım.
İlahi!
Bizi sana teslim olanlardan kıl. Tevbemizi kabul et. Çünkü tevbeleri kabul eden, çok merhametli olan ancak Sensin.
Allah’ım!
Beni affet, bana şefkat ve merhamet et, rahmet ve mağfiretini lütfet, bana hidayet ver, bana afiyet ver ve beni rızıklandır. Bağışla günahlarımı...
Rabbim!
Tevbemi kabul et, günahımı affet, duamı kabul et, davamı sabit kıl, kalbime hidayet ver, dilimi düzelt ve kalbimin kıskançlığını gider.
Ey kendisinden istenip de verenlerin en hayırlısı! Benden şefkat ve merhametini, af ve mağfiretini esirgeme.
Allah'ım!
İşlerimin ismeti dinimi ve yaşadığım yer dünyamı bana salih eyle. Ölümü her türlü fenalıklardan uzak bir rahmet kıl bana.
Rabbim!
Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimize eğrilik verme. Bizi rahmet ve merhametinle bağışla Ya Rab!
Ey Rabbim!
Senden rahmetini gerektiren amelleri, mağfiretini kesinleştiren işleri, her türlü günahtan kurtulup selamete ermeyi, her sevaptan pay almayı, cenneti kazanmayı ve ateşten kurtulmayı isterim.
İlahi!
Amellerimin mükafatını Cennet kıl.
Rabbim!
Senin Firdevs Cennetini isterim.
Allah'ım!
Kullarından herhangi birine verdiğin bir hayır veya mahlukatından birine va'dettiğin bir lütuf var da, buna idrâkim yetişememiş, niyetim ulaşamamış ve bu sebeple de isteklerimin dışında kalmış ise; Ey Alemlerin Rabbi, onun olması için Sana yakarıyor, onu da bana vermeni rahmetinle Senden istiyorum.
Allah'ım!
Ben ancak zayıf, güçsüz, aciz bir insanım; bana azab etme.. Mü'minlerden kime eziyet ettim, yahut kötü söyledimse, onun hakkında da bana azab etme.
Allah'ım!
Kendime kötülük etmekten ve onu bir müslümana yapmaktan Sana sığınırım.
Rabbim!
Zulmetmemden veya zulme uğramamdan sana sığınırım.
Allah'ım!
Ayakta, otururken ve yatarken müslümanca yaşamama yardımcı ol. Düşmanları ve çekemeyenleri bana güldürme.
Ey Rabbimiz!
Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma!
Allah'ım!
Kulun ve Rasulün Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem'e rahmet et. Mü'min erkeklere ve kadınlara, Müslüman erkeklere ve kadınlara da rahmet et.
Allah'ım!
İnsanlardan iyi olanların iyiliklerini artır ve kötü olanları tevbeye sevket, onları rahmetinle kuşat.
Rabbim!
Bizi ve bizden önce iman etmiş kardeşlerimizi bağışla. İman edenlere karşı kalbimize bir hased duygusu verme! Şüphesiz sen çok şefkatli ve çok merhametlisin!
Allah'ım!
Müslümanlarla aramızı düzelt, kalblerimizi kaynaştır.
Rabbim!
Bana yardım et, aleyhime yardım etme. Bana başarı ver, hidayetimi kolaylaştır ve Sana isyan edenlere karşı bana zafer ver.
Rabbim!
Bizi, sapıtmayıp, saptırmayan, hidayete ermiş hidayet rehberleri kıl.
Allah'ım!
Beni ve ailemi dünyada ve ahirette her zaman Sana ihlasla yönelen kullar eyle...
Allah'ım!
Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlar eyle! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla.
Allah'ım!
Seni, kendim, ailem ve de sevdiğim her şeyden daha çok, daha çok seven eyle.
Seni seveni Sana olan sevgimizden seviyoruz. Sana karşı gelene de bu sebeple düşmanlık ediyoruz.
Mevlam!
Senden Senin sevgini, Seni sevenlerin de sevgisini ve beni Senin sevgine ulaştıracak ameli istiyorum.
Ey benim İlahım!
Sevdiğim şeylerden beni mahrum ettiğin vakit, sevdiğin şeyleri yapmam için bana fırsat ver, yardım et.
Ya Rab!
Acizliğim, kusurlarım kendimdendir. Güzelliklerim, iyiliklerim lütfundandır. Beni ve sevdiklerimi hayırlarda yarışanlardan eyle!.
Rabbim!
Beni, Sana şükreden, Seni zikreden, Senden korkan, Sana itaat eden, Sana yönelen eyle.
Allah'ım!
Kulağımı, gözümü ve aklımı bana yararlı kıl. Onlarla gelecek nesillere yararlı olacak işler yaptır. Dindar olarak sıhhat ve afiyetle yaşamamı sağla, Zalimlere karşı bize yardımcı ol. Onlardan intikamımızı al. Bunu da bize göster.
Allah'ım!
Güçsüzüm beni güçlü kıl, sertim beni yumuşat, cimriyim beni cömert eyle...
Allah'ım!
Senden, Senin yoluna bağlı, itaatkar, senden korkan ve sana yalvarıp yakaran kalbler isteriz.
Allah'ım!
Senden sıhhat ve afiyetli, iffetli ve güvenilir bir kimse olmamı; güzel ahlaklı ve kaza-kadere razı olmamı isterim.
Allah'ım!
Vücuduma, kulağıma, gözüme sıhhat ver. Sağlıklı olayım ve beni hayırla andıracak işler yapayım.
Allah'ım!
Gözlerimize, kulaklarımıza, aklımıza, kalbimize, eşlerimize, çocuklarımıza hayır ve bereket ver. Bize affınla yönel! Çünkü Sen, çok, çok affeden, acıyan ve yarlığayansın. Bizleri nimetlerine şükredenlerden ve Sana hamdü sena edenlerden kıl. Bize olan nimetlerini tamamla.
Rabbim!
Bana öyle bir iman ver ki, kalbime yerleşsin. Her şeyi senden bileyim ve Senin iznin olmaksızın hiçbir şeyin bana dokunmayacağına inanayım. Bana ayırdığın rızka beni razı kıl.
Ey insanların Rabbi olan Allah’ım!
Ey dertlilere deva, hastalara şifa veren Allah’ım!
Ey Sıkıntıları gideren, çaresizlere derman olan Allah’ım!
Bütün sıkıntılarımı gider, derdime derman ver.
Hastalığıma şifa Sendendir.
Senin şifandan başka şifa, Senden başka şifa verecek yoktur. Öyle bir şifa ver ki derdime derman olsun, hastalığı yok etsin. Beni başkasına muhtaç etmesin.
Allah'ım!
Beni nimetlerinin kadrini bilip şükreden, sabırlı, alçak gönüllü ve insanların güvenip saygı gösterdiği kimselerden eyle.
Allah'ım!
Rızkının helalini lutfet. Beni onların haramına muhtaç etme.
Allah'ım!
Helal rızıklarınla beni haramdan koru ve lütfunla Senden başkasına muhtaç etme.
Ya Rabbi!
Artır, eksiltme; İkram et, bizi küçük düşürme; Bize ver, bizi mahrum etme; Bizi tercih et, bizim üzerimize başkalarını tercih etme; Bizden razı ol, bizi de Senden razı kıl, ya Rab!..
Allah’ım!
Verdiğin nimetlerin yok olmasından afiyetlerin değişmesinden, azabın ansızın gelmesinden ve buğzettiğin, rızana aykırı her şeyden Sana sığınırım.
Allah’ım!
Mahlukatın ve mevcudatın şerrinden; yaptıklarımızın ve yapmadıklarımızın şerrinden Sana sığınırım.
Allah’ım!
Cehennem azabından, kabir azabından, hayat ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.
Rabbim!
Cehennem ehlinin karşılaştığı hallerden Sana sığınırım.
Rabbim!
Ölüm anında beni şeytanın çarpmasından Sana sığınırım.
Rabbim!
Ateşin fitnesinden ve ateşin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden Sana sığınırım.
Rabbim!
Çaresiz bırakan beladan, gücümün yetmeyeceği imtihandan, kötü akıbete kavuşmaktan, elem ve keder veren fena kazalardan ve düşmanların sevinmesinden sana sığınırım.
Allah'ım!
Ben acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlayıp bunamaktan, cimrilikten, usanıp bıkmaktan, ailem, malım, tüm imkan ve fırsatlarımla kötü konuma düşmekten sana sığınırım.
Allah'ım!
Fayda vermeyen ilimden, korkmayan kalpten, dünyalıklara doymayan bir insan olmaktan ve kabul olmayan duadan Sana sığınırım.
Allah'ım!
Ahlakım, amellerim ve isteklerimin fenalıklarından Sana sığınırım.
Allah'ım!
Kulağımın, gözümün, kalbimin, dilimin ve şehvetimin kötülüğünden Sana sığınırım.
Rabbim!
Beni günaha girdirecek şeyler dinlemekten, zararlı şeylere bakmaktan, meşru olmayan şeyler konuşmaktan, kalbime kötü şeyler gelmesinden ve kötü yollara gitmekten Sana sığınırım.
Rabbim!
Kederli geceden, sıkıntılı vakitlerden, kötü arkadaştan ve sürekli kötü komşudan, devamlı oturulan yerdeki komşunun şerrinden Sana sığınırım.
Rabbim! Dost görünüp, kalbinden beni çekemeyen arkadaştan Sana sığınırım.
İlah'ım!
Ömrümün en hayırlısı son ömrüm, işlerimin en hayırlısı son işim, günlerimin en hayırlısı Sana kavuştuğum gün olsun.
Allah'ım!
Bizim günahlarımızı, kötülüklerimizi ört. Ruhumuzu iyilerle beraber al. Müslüman olarak öldür ve salihler arasına kat.
Allah'ım!
Beni alçak gönüllü olarak yaşat, alçak gönüllü olarak öldür ve alçak gönüllülerin arasında haşret.
Allah'ım!
Senin yolunda olmak ve Senin yolunda ölmek istiyorum. Razı olduğun bir hayat ve sonunda şehadet nasib eyle.
Rabbim!
Dünyalıklar için değil sadece Seni razı etmek ve cennette dirilmek için yaşayalım. Müslümanca ölmek için müslümanca yaşayanlardan eyle. Malım, canım, herşeyim feda olsun, yeter ki Sen razı ol Ya Rab!
Bu yolda yardımını esirgeme. Bizlere dayanma ve direnme gücü ver. Sabır ve kolaylıklar ihsan et. Ya Erhamerrahimin!
Ey Rabbimiz!
Bize hem dünyada hem de ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru.
Allah'ım!
Azab edersen; İşte biz hepimiz; senin kulların. Mağfiret eder, affedersen sana kim karşı gelir. Aziz ve Hakim Sensin. Mutlak galib, yenilmez; Her yaptığı yerinde, yanılmaz bir ilahsın. İzzet ve şeref Senindir. Hikmet ve hakimiyet Senin.
Ya Rabbi!
Bu dualarımı kendim ve müslüman kardeşlerim için sana arz ediyorum.
Allah'ım!
Bu bizim duamızdır. Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır. Bu bizim gayretimizdir, dayanağımız Sensin.
Allah'ım!
Eksiksiz ve noksansızsın, tam ve mükemmelsin, sübhansın, hamdolsun sana.
Seni böyle biliriz, bu uğurda can vermeye razıyız. Şahidiz, şehid olmaya hazırız ki senden başka ilah yoktur.
Kulu kölesi olacağımız, her dediğini dinleyeceğimiz, hayatımıza baştan sona karışmaya tam yetkili Sensin.
Allah’ım!
Ama bu inancımıza rağmen eksiğimiz, kusurumuz, kabahatimiz oluyor. Affınla, lütfunla, rahmet ve merhametinle mağfiretini isteriz.
Eksiklerimizi tam kabul et, yanlışlarımızı yok kabul et Allah’ım.
Anladık ki hedefte yanlışlar, plan ve projede eksik ve hatalar varmış. Sana döndük, seni razı etmeye döndük; Dönüşümüzü, yani tevbemizi kabul et.
Razı olacağın bir hayatta istihdam et, sonu cennet olan bir hayat lütfet ve bu hayatta kolaylıklar ihsan et.
Ey İnsanların ve diğer tüm varlıkların Rabbi olan Allah'ım!
Ey Bütün alemlerin hayatına program çizen Allah'ım!
Tüm eksik ve noksan sıfatlardan uzaksın, sübhansın.
Bütün peygamberlere salat ve selam.
Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun.
AMÎN

ALLAHIM RABBİM İLAHIM DUA KİTAPÇIĞINDAN
dareyn
dareyn
ilim ehli

http://my.opera.com/muhacir/blog/

ALLAHIM RABBİM İLAHIM  Empty Geri: ALLAHIM RABBİM İLAHIM

Mesaj  OZGULALARA C.tesi Ağus. 21, 2010 11:29 am

ALLAH(C.C)ÇOK ÇOK RAZI OLSUN İNŞALLAH.ÇOK GÜZEL DUALAR....SELAM VE DUA İLE...

OZGULALARA
ilim ehli