HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NİCOLAS ANELKA / FRANSIZ FUTBOLCU

NİCOLAS ANELKA / FRANSIZ FUTBOLCU Empty NİCOLAS ANELKA / FRANSIZ FUTBOLCU

Mesaj  sebil Salı Tem. 13, 2010 9:42 pm

NİCOLAS ANELKA / FRANSIZ FUTBOLCU Nicola
Hayat büyük bir testtir. Öğrenciler testlere tabi tutulur ve belli bir puan aldıktan sonra bir üst sınıfa geçerler. Hayat da böyledir. En azından hayat testinde öngörülen puanının yarısını almak gerekir. İnsan belli bir seviyeyi geçtiğinde hayat testinden geçebiliyor. Hayat testinden geçme durumumu öldüğüm zaman anlayacağım. Öldüğüm zaman beni tanıyan her insanın kafasında benim için çeşitli düşünceler olacak. Dilerim, benim için `iyi adamdı. Tanrı mekanını cennet eylesin` denir. Dilerim Tanrı beni cennetine kabul eder. Bu dileklerim gerçekleşirse; hayat testinden iyi puanlar almış, bir üst sınıfa, cennete geçmişim demektir.

İSLAMiyet`i ben seçmedim. İSLAMiyet`i seçmem için Tanrı beni seçti. Tanrı, İSLAMiyet`i seçen insanlar arasına beni de kattı. Kimin Müslüman olacağına Tanrı karar verir. Bu Tanrı`nın seçimidir
İSLAMiyet`i seçmeden önce nasıl yaşıyorsam İSLAMiyet`i seçtikten sonra da aynı şekilde yaşıyorum. Müslüman olmadan önce de iyi bir insan olmaya özen gösteriyor, savurganlık yapmamaya ve günah işlememeye çalışıyordum. Hayat tarzımın değiştiği sanılıyor. Bu şekilde düşünenler yanılıyor. Tanrı`nın `iyi insan olursanız burası sizin` dediği cennetine ulaşmak için seçtiğim yol değişti sadece.

Her şeyden önce hayattan ailemin mutlu olmasını sağlayacak nimetleri elde etmeye çalışıyorum. Ailemin benimle gurur duyması için iyi bir insan olmaya ve bana gösterdikleri doğru yoldan çıkmamaya çalışıyorum.
Geceleri yatağa huzurlu bir şekilde uzanıyorsam, vicdanım beni rahat uyumam için rahatsız etmiyorsa, hayattan almak istediklerimi en iyi şekilde alıyorumdur. Bu durumda ben mutluyumdur.
Mutluluğu maddiyatta aramıyorum. İnançlarıma ve felsefeme uygun bir yaşam sürüyorsam, bu yaşamı sürmeme engeller yoksa, yaşam tarzım zehirlenmiyorsa mutluyumdur. Burada çevremdeki arkadaşlarım, hayatı paylaştığım insanların mutlu bir yaşam sürmemde büyük etkileri vardır. Arkadaşlarımı bu yönde seçiyorum, benimle arkadaş olarak kalmalarına veya hayatımdan çıkmalarına hayat tarzımı bozup-bozmadıkları yönünde karar veriyorum. `CENNET EN BÜYÜK NİMETTİR`
Tanrı sevdiği kullarının karşısına neden daha çok test çıkarıyor ve bu testler neden kolay olmuyor? Futboldan örnek vererek bu durumu açıklayabilirim. Taraftar bir futbolcuyu seviyorsa ondan daha çok beklenti içine girer. Taraftar, futbolcuyu sahadaki başarısı ve özel hayatında yaptıklarıyla adım adım izler. Çünkü o futbolcunun sevgisine layık olup-olmadığını test eder. Ve testlerin zorluk derecesi her testten sonra biraz daha artar. Taraftar, sevmediği bir futbolcuyla ilgilenmez, testten geçirme gereği duymaz. Tanrı, sevdiği kulları için hiçbir nimetini esirgemez. Kul da Tanrı`nın önüne serdiği nimetleri hak etmek için testlerden geçer. Kullar bir testi geçtikçe önüne daha zor bir test çıkar. Her testten sonra da Tanrı`nın daha çok nimetlerinden faydalanır. Bu da böyle sürüp gider. Kulun artık hak edip-etmediğini ölçmek için testten geçmeyeceği nimet ise cennettir. Cennet, dünyadaki hayatında bütün testleri geçenlerin faydalanacağı en büyük nimettir.

sebil
sebil
ilim ehli

http://my.opera.com/myhicran/blog/

- Similar topics