HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Join the forum, it's quick and easy

HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.
HİCRET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beraat Gecesinde Yapılan Dua

2 posters

Beraat Gecesinde Yapılan Dua Empty Beraat Gecesinde Yapılan Dua

Mesaj  dareyn Ptsi Tem. 26, 2010 9:59 am

Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike

Azabından affına sığınırım,gazabından rızana sığınırım,senden yine sana sığınırım.Ben seni senin kendini övdüğün gibi övemem.

Hz.Aişe(r.a) anlatır:''Resulullah (s.a.v) geceleyin kalkıp namaza durdu.Secdeyi o kadar uzattı ki,ruhunu teslim ettiğini zannettim.Onu böyle hareketsiz görünce kalkıp baş parmağını hareket ettirdim,hareket edince geri yerime döndüm ve secdesinde şöyle dua ettiğini işittim.

''Azabından affına sığınırım,gazabından rızana sığınırım,senden yine sana sığınırım.Ben seni senin kendini övdüğün gibi övemem.''

Başını secdeden kaldırıp namazdan ayrılınca:Ey Aişe! Resullullah'ın senin hakkını yerine getirmediğini mi zannettin?buyurdu.Ben:
''Hayır,vallahi resullullah'Secdeyi uzatmandan dolayı ruhunun kabzedildiğini zannettim''dedim.Bunun üzerine Resullullah (s.a.v) :
''Bu gece hangi gecedir.biliyor musun?'' dedi.Ben:
''Allah ve Resulü daha iyi bilir ''Deyince:
''Bu Şaban 'ın onbeşinci gecesidir.Allah-azze ve celle-Şaban'ın onbeşinci gecesinde kullarının haline muttali olur,bağışlama dileyenleri bağışlar,yardım dileyenlere yardım eder,kin tutanları oldukları gibi mağfiretinden geri bırakır.''buyurdu.

Tergib ve Terhib,2.cilt.,sy 473;Beyhaki

dareyn
dareyn
ilim ehli

http://my.opera.com/muhacir/blog/

Beraat Gecesinde Yapılan Dua Empty Geri: Beraat Gecesinde Yapılan Dua

Mesaj  enfal Çarş. Tem. 28, 2010 1:16 pm

dareyn demiş ki:Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike

Azabından affına sığınırım,gazabından rızana sığınırım,senden yine sana sığınırım.Ben seni senin kendini övdüğün gibi övemem.

amin Surprised
enfal
enfal
ilim ehli

- Similar topics