HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Namazın Terki, Karalık, Karanlık ve Dünya İle Ahirette Helak Sebebidir

Aşağa gitmek

Namazın Terki, Karalık, Karanlık ve Dünya İle Ahirette Helak Sebebidir

Mesaj  dareyn Bir Çarş. Tem. 21, 2010 10:41 pm

Namazı terk etmek, kalbi karanlıklaştırır ve yüzü karartır. Zira taat nurdur, günah karanlıktır. Karanlık kuvvetlen dikçe şaşkınlık artar. Öyle ki namazı terk eden yalnız başına karanlığa çıkan kör bir kimse gibi farkında olmadan sapıklıklara düşer. Bu karanlık kuvvetlen dikçe gözde belirir, sonra yüzü kaplar. Basiret ehlinin fark edeceği şekilde kararır. İşte o zaman kendisiyl e hayırlı insanlar arasında bir soğukluk meydana gelir. Bu soğukluk arttıkça onlardan uzaklaşır, onlardan faydalanm a bereketin den mahrum kalır. Rahman'ın taraftarl arından uzaklaştığı oranda şeytanın taraftarl arına yakınlaşır. Bu hal, Cebbar ve Melik olan Allah'a arz olunacağı günde kötü arkadaşlarla beraber olmaya ve şerlilerden olmaya kadar sürer; "İşte onlar şeytanın yandaşlarıdır. İyi bilin ki şeytanın yandaşları hep kayıptadırlar."(Mücadele 19)

Abdullah Bin Amr r.a. peygamber sallallah u aleyhi ve sellem'in şöyle buyurduğunu rivayet ediyor; "Kim namazı muhafaza ederse onun için kıyamet gününde bir nur ve bir burhan olur. Namazı muhafaza etmeyen için ise kıyamet gününde nur, burhan ve kurtuluş olmaz. O kıyamet gününde Karun, Firavun, Haman ve Ubey Bin Halef ile beraber olur."(sahihtir.)

Bazı ilim ehli şöyle der; “Namazı terk eden bu dört kimseyle haşrolunur. Çünkü namazı terk edeni, ya malı, ya reisliği, ya memuriyet i, ya da ticareti engeller. Namaz kılmaktan malı engelleye nler Karun’la beraber, saltanatı engelleye nler Firavunla beraber, memuriyet ve vezirliği engelleye nler, Haman ile beraber ve ticareti engelleye nler Mekke kafirleri nin tüccarı olan Ubey Bin Halef ile beraber haşrolurlar.”

Allah'ın peygamber lerle, sıddıklarla, şehitlerle ve Salihlerl e arkadaşlık ile nimetlend irmesini, yukarıda sayılanlara arkadaşlık karşılığında satanlar ne kadar akılsız kimselerd ir! Allah'ın gazabı ve laneti onlar üzerinedir. Onlar için kötü bir varış yeri olan cehennem hazırlanmıştır!

Niçin Namaz Kılıyoruz?/Polen Yayınları
avatar
dareyn
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 482
Yaş : 44
Nerden : Dünya

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/muhacir/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz