HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

ÜMMÜ YUSUF

Aşağa gitmek

ÜMMÜ YUSUF

Mesaj  sebil Bir Salı Tem. 13, 2010 10:10 pm

Allah’ın var olduğunu ,O’nun her yerde bizimle olduğunu hissedebiliyordum.Bu duygu bende her zaman vardı.Bu duyguyu hiç inkar etmedim.Ama Allah’ın varlığını hissedişimi,bu duyguyu görmezlikten geliyordum.Her zaman bu duyguyla yoğunlaşamıyordum.Ama tüm hayatım boyunca bu duyguların esasını,Allah’ın düzeninin ne olduğunu araştırdım.
Birçok kiliseye bağlandım.Oralarda anlatılanları dinleyip,dua ettim.İnançları farklı olan insanlarla sohbet ettim.Ama bu insanların ve bağlandığım kilisedeki insanların inancında sanki eksik bir şeyler vardı, doğru gitmeyen ,gözden kaçan yada unutulan şeyler vardı.
Daha önce konuştuğum bir çok insan da Allah’ın varlığını kabul ediyorlardı.Ama mevcut dinlerin yanlış olduğuna inandıkları için hiçbir dine tabi değillerdi.Ben de böyle hissetmekle beraber sonuna kadar böyle hissedip,bu şekilde yaşamak istemiyordum.Eğer Allah varsa o mutlaka bir program çizmiştir,insanların gideceği bir yol belirlemiştir,insanları başıboş bırakmamıştır,takip edebileceğimiz bir hayat programı vardır diye düşünüyordum.Allah’ın istediği bu dosdoğru yolu bulmaya karar verdim.
Daha önceden de bağlı olup,bildiğim için kiliselerde araştırma yapmaya başladım.Öğretilerin bir kısmı bana anlamlı görünse de sorguladığım şeyler daha fazlaydı.İbadet konusunda kilisedeki öğretilerde aradığımı bulamamıştım.Temel bazı konularda çok farklı düşünceler, görüşler vardı.İbadetimizi nasıl yapacaktık?İbadet esaslarını belirleyen kim di?Kime nasıl dua edecektik? Dua ederken bir vesileye ihtiyacımız var mıydı?Bizi kurtuluşa eriştirecek olan kim di?Bizi kurtuluşa eriştirme ye gücü yetmeyenler kimlerdi? İnsan kurtuluşa ermek için ne yapmalıydı?
Takip edilecek bir yol olarak Hıristiyanlık bana artık içinden çıkılması zor ,dolambaçlı geldi.Kiliselerdeki öğretilerin ,özellikle varoluş amacımızla ilgili anlatılanları gerçek bulmadığım için bağlı olduğum kiliseden ayrılıp bir diğerine gidiyordum.Artık Hıristiyanlıktan vazgeçmek üzereydim.
Bir gün kitapçıda dini kitapların olduğu bölüme bakınıyordum.Kitapların çoğunluğu Hıristiyanlıkla ilgili kitaplardı.Kitaplara göz gezdirirken İslam ile ilgili kitap var mı diye merak ettim.Aslında İslam hakkında hiçbir şey bilmiyordum.Elime İslam ile ilgili bir kitap aldım ve orada okumaya başladım.La ilahe illallah / Allah’tan başka ilah yoktur,tüm ibadetler yalnızca Allah’a yapılır.Bu sanki beni çarpmıştı,çok heyecanlandım.Şimdiye kadar böylesine anlamlı,güçlü,etkili bir inanç görmemiştim.
La ilahe illallah / Allah’tan başka ilah yoktur,tüm ibadetler,tüm dualar yalnızca Allah’a yapılır.
İslam ile ilgili okumalarımı devam ettirdim.Bulabildiğim tüm kitapları okuyordum.İslam ile ilgili kitapları okurken kalbim heyecanla küt küt atıyordu.Sanki bir yap boz vardı tamamladığım,yap bozdaki resim net olarak ortaya çıkıyordu.Kur’an’ı okudum.Kur’an okumaya güç yetirebildiğim için rahmetle şereflendirildiğimi hissettim.Kur’an’ın doğrudan Allah tarafından ,Allah Resulünün bu konuda elçi olduğunu anladım.İşte aradığım gerçek,aradığım yol buydu.Sanki yıllardır müslümanmışım da farkında değilmişim gibi hissettim birden.
Müslüman olarak hayatıma başladığımdan beri öğrendiklerimin gerçek olduğuna,kurtuluşa götüren bilgi olduğuna inanıyorum.Bu inancın beni Allah’a yaklaştıracağını bilmenin huzurunu yaşıyorum.Diliyorum ki bana olan rehberliğini Rabbim daim etsin.Amin…avatar
sebil
ilim ehli

Mesaj Sayısı : 78

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/myhicran/blog/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz